Okolí

Přikládáme pár tipů na místa v okolí, která stojí za návštěvu.

Blízko penzionu

Penzion Stará pošta má jedinečnou polohu přímo v centru Frýdku-Místku u pěší zóny, která vybízí k procházce k náměstí. V bezprostředním okolí penzionu se nachází několik restaurací a kaváren. Přestože je penzion situován v samotném centru dění, většina pokojů má okna orientována do zahrady s výhledem na jednu z dominant Místku, kostel Svatého Jakuba.

Frýdecký zámek

Za zhlédnutí jistě stojí Frýdecký zámek, kde sídlí Muzeum Beskyd se svými expozicemi dokumentujícími oblasti Beskyd. V objektu Frýdeckého zámku se konají nejrůznější akce - výstavy, koncerty, divadlo apod. Zámecký park nabízí vyhlídku na řeku a Místek a zároveň příjemné místo pro odpočinek.

Rekreace na Olešné

Jedním z oblíbených cílů v okolí je přehrada Olešná, kde je možné navštívit aquapark, nebo si projít či projet na inline bruslích okruh kolem přehrady. Sportovní vyžití umožňuje také řada fitness center, tenisových kurtů či hala Polárka.

Beskydy

Do 15 minut jízdy autem z Frýdku-Místku se ocitnete v Beskydech s několika golfovými hřišti, množstvím lyžařských sjezdovek a nespočtem turistických tras. K objevení všech krás vám jeden víkend jistě nebude stačit.