Okolí

Přikládáme pár tipů na místa v okolí, která stojí za návštěvu.

Blízko penzionu

Penzion Stará pošta má jedinečnou polohu přímo v centru Frýdku-Místku (v Místku) u pěší zóny, která vybízí k procházce k náměstí. V bezprostředním okolí penzionu se nachází několik příjemných restaurací a kaváren. Přestože je penzion situován v samotném centru dění, většina pokojů má okna orientována do zahrady s výhledem na jednu z dominant Místku, kostel Svatého Jakuba.

Gastro scéna je také na vysoké úrovni. Výbornou kávičku si můžete vychutnat např. v naší partnerské pražírně Big Blond Coffee, ze které pijete kávu při snídani. www.bigblondcoffee.cz

Frýdek-Místek vás mile překvapí

Frýdek-Místek žije celoročně kulturou, hudbou, folklórem, sportem a různými festivaly. Přehled aktuálních akcí najdete na www.visitfm.cz. Dozvíte se zde mimo jiné také, že: 

"Jsme jediné město, které se pyšní pomlčkou v názvu města. Jsme Frýdek≈Místek. Historie píše, že Frýdek a Místek byla 2 samostatná města. Nyní je to Frýdek≈Místek, jedno město, které ale nabízí dvojitou porci zážitků. Jediné město, které vám může nabídnout dvakrát více zábavy, památek, kultury, gastronomie, sportu i poznání.
Frýdek≈Místek = město², u nás se zážitky umocňují!"


Sport a zábava na Olešné

Kolem přehrady Olešná je rušno! Můžete navštívit venkovní či vnitřní aquapark, půjčit si šlapadla, projet se na inline bruslích, na kole nebo se jen projít kolem. Pro děti je k dispozici několik hřišť či minigolf. Na procházce narazíte na nespočet možností občerstvení.

Beskydy

Do 15 minut jízdy autem z Frýdku-Místku se ocitnete v Beskydech s několika golfovými hřišti, množstvím lyžařských sjezdovek a nespočtem turistických tras. K objevení všech krás vám jeden víkend jistě nebude stačit. Kousek od penzionu se napojíte na cyklostezku a můžete vyrazit!

Frýdecký zámek

Za zhlédnutí jistě stojí Frýdecký zámek, kde sídlí Muzeum Beskyd se svými expozicemi dokumentujícími oblasti Beskyd. V objektu Frýdeckého zámku se konají nejrůznější akce - výstavy, koncerty, divadlo apod. Zámecký park nabízí vyhlídku na řeku a Místek a zároveň příjemné místo pro odpočinek. Na Zámeckém náměstí vás bude lákat k posezení hned několik restaurací, kaváren či vináren.